Dokonalý partner? A co takhle robot?

0
243

Do kin vstupuje snímek Miluj svého robota, který je německým kandidátem na Oscara. Natočila ji režisérka Maria Schrader, známá minisérou Neortodoxní. Nápaditá komedie si pohrává s myšlenkou dokonalého partnera. Přáli byste si takového doma?

Alma je vědkyně ve slavném Pergamonském muzeu v Berlíně. Účastní se mimořádného experimentu. Během tří týdnů musí žít s humanoidním robotem, sestrojeným na míru jejího charakteru a potřebám, jehož umělá inteligence je navržena tak, aby se jí stal dokonalým životním partnerem. Alma se tak potýká s Tomem, strojem v lidské podobě, vytvořeným jen k tomu, aby byla šťastná.

Německá herečka, scénáristka a režisérka Maria Schrader je známá v našich končinách především díky minisérii Neortodoxní (Unorthodox). Její nejnovější tragikomický příběh o otázkách lásky, touhy ao tom, co dělá člověka člověkem, se ocitl v soutěžní sekci na Berlinale, odkud si odnesl cenu za nejlepší herecký výkon, která byla udělena herečce Maren Eggert. Výjimečné je, že tato cena byla poprvé udělena v unisex kategorii. Excelentně svou robotickou postavu zvládl i britský herec Dan Stevens, který se proslavil účinkováním v sérii Downtown Abbey, ale také v Disney blockusteru Kráska a zvíře.

Film vícenásobně oceněné herečky a režisérky Marie Schrader bourá žánrové hranice. Vypráví komplexní milostný příběh ženy, introvertní intelektuálky, v hloubce srdce romantičky a humanoidního robota nejnovější generace, vytvořeného tak, aby své partnerce splnil jakékoli přání a udělal ji skutečně šťastnou.

Tato neobvyklá romantická komedie svou znalostí lidské povahy a vybroušenými dialogy klade opravdu velké otázky: Co je člověk? Co je láska? Výsledkem je zábavný romantický příběh. Jedinečná směs filozofické hloubky, humoru a dramatu.

Miluj svého robota je v konečném důsledku romantická komedie, ovšem svým provedením a myšlenkami přináší kromě uvolnění a zábavy i prostor pro zamyšlení. Citlivá režisérská ruka Marie Schrader odhaluje ženskou duši a její touhy, které pod nánosy povrchní společnosti a její očekávání musí často skrývat. Snímek zároveň zkoumá témata, jakými jsou partnerství, kariéra, těhotenství, osamělost a smysl bytí.

Předchozí článekMáme lásku, jakou si nemůže užívat každý
Další článekCo ženy přitahuje? Zda je pěkný? Vtipný? Jaký má hlas? Věda představuje 5 způsobů, jak si muži mohou zvýšit svou atraktivitu – některé vás pořádně překvapí!