Potřebujete novou žumpu? Vyberte si kvalitní, spolehlivou a odolnou

0
67

Žumpu neboli jímku potřebují všichni majitelé nemovitostí, kteří nemají možnost napojit svůj dům na městskou kanalizaci. Z každé nemovitosti musí být odpadní vody odváděny buď do domácí čističky odpadních vod, anebo do zmíněné veřejné kanalizace. Provoz čističky je ovšem nákladnější. Betonová žumpa má také vyšší životnost.

Životnost jímky, její pevnost a stabilita

Pokud se rozhodnete koupit si betonovou žumpu / septik u společnosti, která ví, jak postupovat při výrobě tak, aby byl použitý beton pevný a odolný, máte vyhráno. Betonová jímka může být vyrobena z nepropustného betonu a ocelové konstrukce. Navíc jsou na povrchu opatřeny penetračním nátěrem.

Ve srovnání s plastovou jímkou je tam betonová jímka Ostrava těžší, tedy stabilnější, a není potřeba ji po usazení do předem připravené jámy nijak obetonovat. Zpravidla je dostačující vysypat dno jámy asi 5 – 10 cm jemnějším štěrkem. To je vše.

Betonové žumpy mají vynikající životnost. Není potřeba je nijak udržovat, stačí jen jejich pravidelný vývoz fekálním vozem. Na desítky let mát s kvalitní betonovou žumpou vystaráno.

Podle čeho vybírat betonovou žumpu?

Při výběru betonové žumpy zvažte její velikost. Běžně k sehnání jsou jímky o velikosti 2 m3 až do velikosti 14 m3. Některé společnosti nabízí betonové jímky, které mezi sebou můžete propojit, a tak získáte libovolně velkou nádobu. Jedná se o vícekomorové žumpy.

Velkou předností je, že můžete betonové žumpy použít i k vybudování sklepu. Stejně tak se hodí pro zachytávání dešťovky. Hravě pak můžete šetřit za polévání zahrádky, ale také splachování toalety nebo praní.

Doplňkový sortiment

Ku jímke zvažte i koupi vybavení za příplatek. Hodit by se vám mohl litinový poklop, betonový komín, průjezdová deska i měřič hladiny kapaliny.

Předchozí článekTipy na poslední chvíli. Co darovat letos pod stromeček svým blízkým?