Tipy na poslední chvíli. Co darovat letos pod stromeček svým blízkým?

0
127

Vánoce se kvapem blíží a s tím je spojené i rozhodování, co dát svým blízkým pod stromeček. Občas to může být velmi zapeklitý oříšek, ale vždy se nějaká cesta najde.

Knihou nic nezkazíte

Koupí knihy nemůžete nic zkazit, obzvlášť pokud je obdarovaný vášnivý čtenář. Ale i když se zrovna mezi milovníky čtení neřadí, můžete koupit knihu o tom, co má rád. Může se jednat o kuchařku, knihu pro kutily nebo o sportu. Výhoda u knih je v tom, že v množství žánrů a druhů se pro každého vždy něco najde. A jestliže vás žádný titul nezaujme, můžete koupit lampičku, záložku nebo jiné doplňky, které čtení dokážou zpříjemnit.

Dárkový poukaz na cokoli

V poslední době se velmi rozrostla obliba dárkových poukazů. Jedná se o ideální dárek, protože máte na výběr ze stovek různých adrenalinových, relaxačních nebo degustačních zážitků, ze kterých si každý vybere. Na takový dárek obdarovaný jen tak nezapomene.

Elektronika pro každého

Elektronika je vhodným dárkem pod stromeček nejen proto, že se dobře balí, ale také proto, že to nebývá úplně levná záležitost. Tedy v tento slavnostní den obdarovat někoho elektronikou, kterou si přál, je velmi vhodné.

V současné době s chytrými hodinkami nebo bezdrátovými sluchátky se rozhodně nemůžete zmýlit. To samé platí i pro reproduktory anebo počítač. Záleží ale na zájmech toho, komu budete dar dávat. Pokud budete obdarovávat milovníka her na počítači, s herní myší určitě nic nezkazíte. To stejné platí i u sportovců, u kterých jsou zase jistota sportovní hodiny nebo vybavení na sport.

Darujte to potřebné

Občas se stane, že dostanete dárek, který jste si nepřáli, a vlastně ani nevíte, co s ním dělat. Toho se pokuste vyvarovat a raději se zeptejte ostatních, co potřebují nebo co by jim udělalo radost. Bude to výhra jak pro vás, jelikož nebudete muset nic vymýšlet, tak i pro druhou stranu, protože dostane to, co si přeje a co využije. Nevyhodíte tak peníze za dárek, který bude jenom ležet ve skříni.

Kolik mám utratit?

S Vánoci jsou spojené veliké výdaje i bez dárků. V dnešní době se jedná především o energie, ale připlatíte i za jídlo. Tedy než začnete nakupovat, podívejte se, kolik peněz můžete dát stranou na nákup dárků, aniž by to ovlivnilo chod vaší domácnosti a placení účtů.

Pokud by se stalo, že nevyjdete s financemi jeden měsíc, nic tak hrozného se nestane, rychlá půjčka vám dokáže pomoci. V dlouhodobějším měřítku by ale mohlo jít o problém.

Předchozí článekKolagen umí zpomalit stárnutí
Další článekPotřebujete novou žumpu? Vyberte si kvalitní, spolehlivou a odolnou