Kolagen umí zpomalit stárnutí

0
87

V našich kloubech, vlasech i pleti se vyskytuje kolagen, přírodní protein, který patří mezi nejrozšířenější v našem těle. Proč je tak důležitého doplňovat a jak umí ovlivnit náš vzhled i pohyb?

V mládí si ho naše tělo umí vytvářet, ale i jeho benefity neoceníme. S postupem s přibývajícím věkem jeho produkce slábne a jeho výhody pro náš organismus bychom ocenili. Dobrou zprávou je, že kolagen můžeme do těla doplnit i z venku, ze stravy a především potravinových doplňků a zajistit si tak jeho dostatek i v pozdějším věku. Kolagen funguje v lidském organismu jako jakési lepidlo, pojivo, které podporuje práci buněk a dodává hydrataci, pružnost a odolnost pokožce, kloubům i svalům. Vliv tak má kolagen na pleť, na kterou působí jako elixír mládí, zlepšuje její pružnost, snižuje tvorbu vrásek i pigmentových skvrn. Déle si tak udržíme mladistvý vzhled a hebkou pokožku.

Kolagen však stojí také za bezbolestným pohybem, protože pomáhá vyživovat i klouby. V nich působí jako olej do zrezivělého stroje, snižuje jejich tuhost, zlepšuje hybnost a zamezuje bolestivosti při pohybu. Dostatek kolagenu si tělo vytváří přibližně do pětadvacátého roku života, po čtyřicítce už je znatelný pokles a po 50. roce je produkce kolagenu naprosto nedostačující. Abychom tak svému tělu pomohli zachovat tvorbu kolagenu v ideálním stavu, je vhodné do svého jídelníčku zařadit potraviny, které ho obsahují nebo podporují jeho tvorbu, jako jsou maso, ryby a mléčné výrobky, fazole, dýně, banány, pohanka nebo kiwi. Pro zajištění dostatečného množství je nejlepší kolagen užívat ve formě potravinových doplňků co nejdříve a nečekat na to, až se nám objeví první vrásky nebo bolavá kolena.

Pravidelné užívání této velmi důležité bílkoviny nám již po několika týdnech uleví od nepříjemných problémů a zajistí lepší pohyb i mladistvější vzhled.

Předchozí článekSrovnání TunnelBear VPN Free x Norton Secure VPN: V čem je která lepší?
Další článekTipy na poslední chvíli. Co darovat letos pod stromeček svým blízkým?