Srovnání TunnelBear VPN Free x Norton Secure VPN: V čem je která lepší?

0
168

Koho se vyplatí objednat: Tunnel Bear VPN Free, nebo dává větší smysl Norton Secure VPN? Porovnali jsme obě VPN, konečný výsledek je 7,6/10 ku 7,6/10.

Rychlost stahování a nahrávání Tunnel Bear VPN Free versus Norton Secure VPN, která je vyšší?

Přenosová rychlost je jedním z nejdůležitějších parametrů VPN, nevyjímaje TunnelBear Free VPN a Norton Secure VPN.

Rychlost stahování první jmenované byla v průměru 179 Mb/s, případě druhé 119 Mb/s. Tunnelbear Free VPN se ukázala být o 60 Mb/s rychlejší v porovnání s Norton Secure VPN.

Průměrný upload u Tunnel Bear VPN Free byl 93 Mb/s. Norton Secure VPN v průměru dosahovala 76 Mb/s, je tak o 17 Mb/s pomalejší.

Rychlost odezvy byla u první VPN 12 ms. Konkurenční Norton SECURE VPN skript naměřil průměrných 13 ms. Čím nižší rychlost odezvy, tím lépe, takže Tunnel Bear VPN Free v porovnání byla o 1 ms lepší.

Bodové ohodnocení TunnelBear VPN Free proti Norton Secure VPN je zatím 7 /10 : 7/10.

Daří se Tunnel Bear Free VPN přehrávat seriály z Netflixu?

Vysoká rychlost připojení je důležitým parametrem pro odblokování Netflixu, TunnelBear Free tuto schopnost nemá. Pro odblokování většinou stačí spustit VPN a zvolit příslušnou zemi, Norton Secure VPN odblokovat Netflix zvládá.

S aktivovanou VPN můžete rovněž sledovat videa na YouTube, která jsou v Česku skryta, přičemž Norton Secure VPN takovou schopnost nemá. Druhá z VPN funkci obejití YouTube zámku má.

Mezi další důležité funkce VPN patří ochrana před únikem DNS, multi-hop připojení a blokování reklam. Taková Tunnelbear VPN Free zahrnuje ochranu před DNS únikem a Norton SECURE VPN zase zahrnuje whitelisting.

Ve srovnání funkcí je skóre 5 /10 vs. 7/10.

Jak si stojí TunnelBear VPN Free v počtu serverů a nabídce zemí?

Nedostatečná nabídka serverů může způsobit nízkou rychlost, Tunnel Bear VPN Free má ve správě 26 serverů. V aplikaci Norton Secure VPN jsme se dopočítali 2 800 serverů. První z VPN jich tak nabízí o 2774 méně .

Dalším důležitým parametrem je počet zemí, který u Norton Secure VPN dosahuje počtu 30. Druhá z porovnávaných VPN má 26, o 4 méně. V tomto porovnání tak prohrává .

Sledujte také počet současně připojitelných zařízení, jichž Tunnelbear Free VPN zvládá 5. Norton SECURE VPN v jeden moment povolí připojit 5 zařízení. Celý výčet parametrů najdete v článku srovnání VPN.

Jaké platformy umí TunnelBear Free a jaké umí Norton Secure VPN?

Jedním z první parametrů VPN, na které byste měli koukat, jsou podporované platformy, TunnelBear VPN Free umí Android, ochrání zařízení s operačním systémem iOS. Norton SECURE VPN iPhone iOS pokrývá, přístroje s OS Android umí zabezpečit.

Poskytování informací o uživatelích VPN se řídí zákony země, kde má společnost registrované své sídlo. TunnelBear Free má sídlo v Kanadě. Společnost provozující druhou z porovnávaných VPN má sídlo v USA.

Služba TunnelBear Free není v českém překladu, Norton SECURE VPN česky taky neumí.

V hodnocení nabízených platforem dosáhla Tunnelbear Free VPN skóre 8/10, Norton Secure VPN získává hodnocení 10/10.

Cena v akci Tunnelbear VPN Free x Norton Secure VPN

Norton Secure VPN lze předplatit již za 82 Kč měsíčně, druhou VPN si můžete objednat zdarma. Výsledné hodnocení VPN za poměr ceny a dostupných funkcí je 10/10 pro první, respektive 6 /10 pro srovnávanou VPN.

Předchozí článekKameny moudrosti
Další článekKolagen umí zpomalit stárnutí