Manželé jsou již 81 let a stále mluví o lásce na první pohled: Jaké jsou jejich cenné rady pro silné manželství?

0
252

Skutečná láska existuje! V dnešní době nejistých vztahů, které se navíc velmi rychle rozpadají, je jen velmi obtížné věřit v upřímné city a najít si toho pravého. Naštěstí nám i takové příběhy dodávají naději, že věčná jiskra a skutečná láska opravdu existují. Důkazem je i tento krásný pár z Anglie.
Celkem jsou více než osm dekád
Ron a Joyce Bond se stali nejdéle oddáným párem v Británii. V lednu oslavili již své 81. výročí. Stoletá stařenka a její o dva roky starší manžel se staly novými oblíbenci mezi svými krajany. Roztomilému páru dvou důchodců se podařilo zplodit dvě děti – dceru a syna. Momentálně se už těší i ze svých pravnoučátek, které jim dělají obrovskou radost. Celý život přežili ve svém domečku v Buckinghamshiru, momentálně už žijí v důchodcovském městečku.

Své krásné výročí oslavili posezením u koláče a čaje. Jejich syn jim navíc připravil milé překvapení, protože jim zařídil blahopřání přímo od jejich oblíbeného rozhlasového moderátora. Tak hezké výročí bylo pro oba velkým potěšením a dodalo jim to novou sílu. „Nikdy jsme neočekávali, že budeme mít 81 let manželství. Víme, že jsme šťastní, že se nám podařilo získat tak úžasný úspěch. Je to excelentní pocit,“ svěřili se dojatí manželé pro Dailymail.co.uk.

Byla to láska na první pohled
Manželé se vzali 4. ledna 1941. Ron měl tehdy 21 a jeho budoucí manželka 19 let. Podle jejich slov to byla láska na první pohled. Po 2. světové válce pracoval pan Bond ve zdejší autoopravně.

Podle jeho slov to nebylo vždy jednoduché. Někdy byl pro ně život těžký, ale dokázali to překonat jen díky tomu, že si byli vzájemnou oporou. Když jim bylo nejhorší, vždy zde byly jeden pro druhého a zmírnily tak své bolístky.

Blahopřání od královny
Krásné pocty se manželé dočkali i loni. Když slavili 80. výročí, tak dostali pohlednici s přáním přímo od anglické královny. Alžběta II. tehdy poznamenala, že slaví nádhernou událost a snad dopadla podle jejich představ.

Inspirace pro celou rodinu
Tento krásný vztah je inspirací pro mnohé lidi, ale zejména pro jejich nejbližší. Jejich dcera řekla, že si tátu s mámou berou za vzor i jejich vnoučata a pravnoučata. I takovýmto způsobem se posilují vztahy v jejich rodině. Eileen dokonce prozradila, že v jejich lásku až tolik lidí nevěřilo. V den jejich svatby dokonce jeden ze známých řekl, že tohle nemůže vydržet dlouho a brzy se rozejdou. Tehdy vůbec netušil, jak moc se mýlili. „Museli byste s nimi strávit trochu času, abyste viděli jak se milují a pečují o toho druhého, i po 81 letech manželství,“ řekla něco víc o jejich upřímných citech, které nezhasínají ani po tolika letech.

Jaké jsou rady této dvojice na pevné manželství?

  1. Žádný boss – ani jeden z vás se nemůže nad toho druhého vyvyšovat. Oba musíte brát, ale také dávat. Právě takové silné momenty učiní váš vztah jedinečný.
  2. Na vztahu musíte pracovat oba – nikdy vám nepomůže, bude-li do vaší lásky investovat čas a energii pouze jeden z partnerů. Oba se musíte snažit, jeden druhého podporovat a toužit učinit vaše manželství stejně výjimečné. Také si potom musíte umět stejně i odpouštět.
  3. Kompromisy – manželé se dokáží shodnout jen v některých záležitostech. Proto si musí co nejdříve uvědomit, že jejich vztah nemůže existovat bez kompromisů. Musíte být připraveni na nějaké ústupky, aby každý z vás dosáhl alespoň nějakého úspěchu a uspokojení.
  4. Dávejte vzájemně na sebe pozor – čím budete starší, tím bude tato rada důležitější. Dávejte na sebe pozor a starejte se jeden o druhého. Všímejte si, jak byste si mohli pomoci a také se nikdy nepřestávejte překvapovat. Udělejte tak tomu druhému radost a oživte vaši lásku.
Předchozí článekToužíte po návratu vášně? Štěstí vztahu záleží na vzájemné blízkosti
Další článekPovinnosti na úřadech po porodu: Co všechno a kde je třeba vyřídit?