Toužíte po návratu vášně? Štěstí vztahu záleží na vzájemné blízkosti

0
245

Film pro partnerské dvojice se smyslem pro humor. Pro ty, kteří raději touží po svém partnerovi, než by se měli láskou udusit nebo rovnou uškrtit. V příběhu není protagonistou tygr na útěku, ale žena se sebeúctou.

Páry toužící po návratu vášně a touhy do svého partnerství, přijdou na kurz ambiciózního párového terapeuta Mazla (Vojta Kotek), který razí teorii, že partnerské štěstí stojí na maximální blízkosti obou partnerů, duševní i tělesné.

Jenže příliš pevné objetí se může snadno změnit na dušení, dušení na škrcení a terapie vyústí v touhu po vraždě. Obzvlášť tehdy, když se napětí mezi partnery kumuluje celá léta.

Helena (Lenka Vlasáková) tak dlouho čelí výčitkám svého manžela (Stanislav Majer), že ho stíská slabě, až ho jednoho dne obejme příliš pevně. Udělala to schválně? Nebo jen podvědomě? Nebo to byla nešťastná náhoda? Zpočátku to možná neví ani ona sama. Může někdo někomu při vroucím objímání držet tepnu tři minuty omylem?

A kdo je viníkem? Helena? Sama oběť? Nebo jen tato hloupá metoda silného objetí? Kolem sympatické hrdinky se stahuje smyčka. Střet světa partnerských vztahů s logickou vyšetřovací mašinérií vyznívá komicky, ale pro hlavní hrdinku nemusí dopadnout dobře. Snad jen tehdy, kdyby se zjistilo, že i kriminalisté jsou jen lidé.

Tomu hlupákovi, co si o to koledoval, už původní život nikdo nevrátí, ale procitnout mohou ostatní čtyři páry, které si sem původně přišly upevnit manželství. Možná pochopí, že udržovat si vlastní prostor, svobodu a kyslík může paradoxně znamenat být blíž. A toužit po sobě.

Režisér Radek Bajgar (Teorie tygra, Teroristka) divákům odkazuje: „Někdo svobodu potřebuje víc, někdo méně, někdy je to žena, jindy muž. Na ženy více tlačí hloupé stereotypy, společnost, tradice, takže se jim těžší vzdoruje. V podobné situaci se ocitla i hlavní hrdinka.

Předchozí článekCo ženy přitahuje? Zda je pěkný? Vtipný? Jaký má hlas? Věda představuje 5 způsobů, jak si muži mohou zvýšit svou atraktivitu – některé vás pořádně překvapí!
Další článekManželé jsou již 81 let a stále mluví o lásce na první pohled: Jaké jsou jejich cenné rady pro silné manželství?