Víte, že boty s 5centimetrovým podpatkem oživí váš milostný život? Nosit byste ale měli přesně 5 centimetrů! Podívejte, proč

0
143

Co mají společného vysoké podpatky a milostný život? Odpovídají vědci!

Nová vědecká studie totiž přinesla překvapení. Ukázala, že boty s podpatky ve výšce 5 centimetrů stimulují svaly, které pomáhají ženám dosáhnout vyvrcholení. Jak je to možné?

Nošení podpatků zlepší milostný život
Lodičky či sandály na vysokých podpatcích jsou určitě sexy, nemluvě o tom, jak poblázní muže, když si vyberete červenou barvu. Nová studie však ukázala, že nošení podpatků pomůže ženám lépe si vychutnat milostný akt.

Je to zajímavé zjištění, zejména poté, co na světlo světa vyšla fakta o škodlivosti vysokých podpatků. Jsou-li však správně odpružené a ne příliš vysoké, můžeme si snadno zlepšit milostný život.

Na velikosti skutečně závisí
Vědci z Fudan University v Šanghaji zkoumali různé výšky podpatků a jejich vliv na ženy, na jejich milostný život, respektive přímo na pánevní dno. Analyzovaly podpatky různých výšek a potvrdily, že kvalita milostného života skutečně závisí na velikosti – tentokrát však na velikosti podpatků, ve kterých chodíme a také na tom, jak dlouho je nosíme.

Víme, že to, jak prožíváme sexuální akt a samotné vyvrcholení ovlivňují svaly pánevního dna. Jejich posilování prostřednictvím Kegelových cviků je doporučeno speciálně po porodu. Ovšem nemusíte vědomě cvičit a tyto svaly si můžete posílit. Je to právě nošením podpatků ve výšce 5 centimetrů.

Cvičíte, i když o tom nevíte
Také studie ukázala, že z efektu 5centimetrových podpatků na pohlavní život se nejvíce těší ženy, které takovou obuv nosí osm hodin denně. Posilují důležité svaly, aniž by si toho byly vědomy.

Silnější pánevní dno zvyšuje průtok krve během sexu, a tedy zrychluje a zintenzivňuje vzrušení i samotné vyvrcholení. Kromě toho jsou tyto svaly důležité pro kontrolu fungování močového měchýře – je známo, že slabé pánevní dno přímo vede k inkontinenci moči, respektive k oslabené schopnosti udržet moč.

Jak na to přišli?
Šanghajští vědci oslovi 1 263 žen s otázkou, jaké boty nosí – od podpatků ve výši méně než 2,5 centimetru až po podpatky ve výši více než 7,5 centimetru a porovnávali jejich kvalitu pohlavního života.

Výsledek byl jednoznačný, nejlépe uspěly 5centimetrové podpatky, protože když v nich žena stojí, je její pánev nakloněna jen natolik, aby byla nucena nevědomky opakovaně používat svaly pánevního dna.

Takže, když stojíme a chodíme v takto vysokých podpatcích, svaly pánevního dna se opakovaně stahují a uvolňují, což je udržuje v dobré kondici. Největší efekt byl zaznamenán u těch, které je nosily alespoň osm hodin denně.

Níže, ale ani výše nefungují
Když se odborníci podívali na vliv nižších nebo vyšších podpatků než 5 centimetrů na aktivitu svalů pánevního snu, zjistili opak. Boty bez podpatků, s nízkými podpatky nebo s velmi vysokými podpatky tyto svaly nestimulují stejným způsobem.

Závěr unikátní studie
Ve zprávě o výsledcích publikované v časopise Translational Andrology and Urology výzkumníci uvedli: „Problémy se svaly pánevního dna mohou vést k sexuální dysfunkci, jakož ik inkontinenci a bolestem. Naše výsledky však ukázaly, že dvoupalcové podpatky mohou ženám pomoci trénovat tyto svaly.“

Mnoho mladých žen upřednostňuje nošení podpatků, aby vypadaly výše, více sexy a módnější. Na druhé straně vědci varovali nositelky bot na vyšších podpatcích, aby se měly mít vždy na pozoru, jelikož podpatky mohou mít za následek pády a různá onemocnění pohybového ústrojí.

Jaké si vybrat?
Samozřejmě, je na vás, jestli budete nosit právě 5centimetrové podpatky. Ortopedové zase upřednostňují střední cestu – ani zcela nízké nejsou OK, ale obvykle doporučují podpatky ve výši 2 až 3 centimetry – kvůli přirozenému držení těla a pohybovým funkcím.

V každém případě, svaly pánevního dna jsou velmi dobrou cestou, jak si vylepšit sexuální život. A dosáhnete toho, i bez podpatků – pravidelným cvičením Kegelových cviků. Stačí pět minut denně a výsledek vás překvapí. Nezapomínejte na tyto svaly ani přímo při sexu. Překvapíte i partnera!

Předchozí článekJsi ode mě starší, dnes už o 13 let! Vždyť to bys mi mohl být můj táta?!
Další článekTy opravdu nejčastější důvody nevěry nyní odhalili vědci: Číslo 3 vás jistě překvapí!